İlk Kamp Ekipmanları

Ülkemizde kamp yasaklarının kalkması ardından kampa mı çıkmak isteyenlere İlk Kamp Ekipmanları konusundan bahsetmeye çalıştık.

Fakat ısınan bu havalarda ilk kez kamp yapacak bu maceraya adım atacaklar için gerekli olan ;

İlk Kamp için Gerekli Ekipmanları İnceleyelim;

1-)Çadır

İlk Kamp Ekipmanları

Kamp dediğimiz zaman ilk akla gelen ekipman çadır olacaktır.

Çadır seçimine karar vermek için önceliklerimizi belirlememiz gerekiyor;

  • Kullanacak kişi sayısı
  • Kullanılacak mevsim
  • Taşıma koşulları

Öncelikle çadırı kaç kişi kullanacağınıza göre seçim yapmanız gerekiyor , bu seçimi yaparken 4 kişilik çadır da yanınızdaki malzemeleri de göz önüne alır isek 3 kişi kalması çok daha rahat oluyor o yüzden burada eşya durumunuza göre kişi yazan kişi sayısı -1 olarak tercih edilebilir.

Diğer bir unsur ise kampı hangi mevsimde yapacağınız olacaktır.Yazın bir kamp yapacak iseniz yazlık çadırlar tercih etmeniz gerekir.

Kış kamplarında mevsime uygun çadır seçmeniz size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bir diğer konu ise çadırın taşınma konusu sırt çantanız ile beraber toplu hali ağır ve büyük olan bir çadırı bir yerden bir yere taşımak gerçekten yorucu ve zor oluyor.

Araç ile kampa gitmiyorsanız bunu göz önünde bulundurmayı kesinlikle unutmayın her adımda o ağırlık artacaktır. 🙂

Uzun süreli kamplar düşünüyorsanız burada biraz daha iyi bir çadır seçimi avantaj olacaktır fakat bu dünyayı test etmek istiyorsanız başlangıç için yaz kampında çok düşük fiyatlı bir çadır tercih edebilirsiniz.

Daha sonrasında kendinize uygun çadırı seçmeniz kolaylaşacaktır.

2-) Mat ve Uyku tulumu

Mat ve Uyku Tulumu

İlk kez kamp için minimum gereksinimlerde bizim tavsiyemiz rulo matlar olacaktır altınızda ufak taş parçaları var ise biraz rahatsız etse de işlevini gayet iyi görüyor.

Şişme matlar daha iyi konfor sağlıyor olsa da yüksek fiyatlar ve kış kamplarında ısı yalıtımında zayıf olması sebebiyle minimum gereksinimde bir kamp için gerekli sayamayız.

Uyku tulumu konusunda ise yazlık ve kışlık olarak ayrım yapmamız gerekiyor. Yaz kampı için uyku tulumu yerine ufak bir pike ile üşümeyi önleyebilirsiniz;

Fakat kış kampına meraklı arkadaşlar için tulum hayati önem taşıyor diyebiliriz.

Kamp yapacağınız yerin hava koşullarını ve derecesini önceden iyi araştırıp gideceğiniz yere uygun kaliteli bir tulum almanız sizin konforlu uyuya bilmenizin yanı sıra uyana bilmenizi sağlayacaktır. 🙂

3-) Kamp sandalyesi

Kamp sandalyesi

Bu listede en iyi konfor ürünü olan sandalye eklemez isek olmazdı. 🙂

Her kamp için de en güzel noktaya kurulup ortamın huzurunu çıkarırken çay veya kahvenizi keyifle yudumlayabileceğiniz adeta huzur sandalyesi diyebiliriz.

Burada seçim olarak bütçeye göre seçim yapılmalı fakat minimum seviyedeki kamp sandalyesini uzunca süreler kullananların tavsiyesi başlangıç için uygun bir sandalye tercih edilebilir.

Bunların yanı sıra yanınıza yiyecek erzak yedek kıyafet el feneri ve pişirmek için bir şeyler alıp yola çıkmamanız için hiç bir sebep yok .

Diğer kamp rehberi içerikleri için takipte kalın.

İlk Kamp Ekipmanları konusunda aklımızda fikir oluştuğuna göre ;

ilk maceranızı yorumlarda belirtmeyi ve fotoğraflarını Instagram üzerinden bize iletmeyi unutma senin maceranı herkes ile paylaşalım. 🙂

Huzur dolu bir deneyim seni bekliyor.

Diğer Kamp Rehberi içerikleri için takipte kalın.

Serkan

Meraklı araştırmacı , doğa sever amatör balıkçı :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir